fbpx

Ekologia w powiecie

„Leśna pracownia” w Kulejach. Nowa sala dydaktyczna oficjalnie otwarta

fot. Urząd Gminy Wręczyca Wielka

W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kulejach otwarto 5 listopada nową pracownię do nauk przyrodniczych. Powstanie przestrzeni dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Swój wkład wniósł również samorząd oraz rada rodziców.

W ramach projektu stworzenia „Leśnej pracowni” gruntownie wyremontowano salę do nauk przyrodniczych, zaopatrzono ją w nowe meble i całe mnóstwo sprzętów dydaktycznych, w tym nowoczesny monitor interaktywny.

– Całość prezentuje się znakomicie i zachęca do nauki. W sali odbywać będą się lekcje geografii, biologii, przyrody, fizyki i chemii. Otwarcie uświetnili swoją obecnością wójt i liczni przedstawiciele samorządu gminy, dyrektorzy jednostek oświatowych, przedstawiciele rady rodziców, Ochotniczej Straży Pożarnej Kuleje, Koła Łowieckiego „Knieja” w Nowinach i wykonawców projektu – podkreślają lokalni urzędnicy.

Zanim doszło do oficjalnego przecięcia wstęgi i zwiedzania ekopracowni, to uczniowie, nauczyciele i członkowie miejscowej OSP działający w Grupie Teatralnej w Kulejach wystawili na tę okazję przygotowany pod kierunkiem Bożeny Tomzińskiej spektakl „Zaczarowany Las”. Później odbyła się już lekcja pokazowa.

– Uczniowie klasy ósmej i siódmej zaprezentowali możliwości pozyskanych środków dydaktycznych w formie lekcji pokazowej. Zebrani goście mieli okazję znów poczuć się jak w szkole – bardzo nowoczesnej i będącej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą – dodają przedstawiciele urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter