fbpx

Ekologia w powiecie

Można już zgłaszać kandydatury do „Zielonych czeków”. To nagrody za działalność proekologiczną

fot. WFOŚiGW w Katowicach

Do 19 listopada Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach czeka na zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu „Zielone czeki”. To jedna z najważniejszych i największych w województwie śląskim inicjatyw promująca działania i postaci przysługujące się ochronie środowiska.

Tegoroczne nagrody przyznane będą w czterech kategoriach. To „Ekologiczna osobowość roku”, „Gmina przyjazna dla czystego powietrza”, „Inwestycja proekologiczna roku” oraz „Programy i akcje na rzecz ochrony przyrody i edukacji ekologicznej”. Pierwsza z nich dedykowana jest osobom fizycznym, kolejna jednostkom samorządu terytorialnego, trzecia – podmiotom, które zrealizowały w ubiegłym roku zadanie dofinansowane przez Fundusz. Ostatnia – organizacjom pozarządowym prowadzącym działania proekologiczne.

– Kapituła będzie miała też możliwość przyznania nagrody specjalnej – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Nagrodami w konkursie są „Zielone czeki” o wartości 10 tys. zł, statuetki i dyplomy honorowe.

Zgłoszenia do konkursu wraz z wnioskiem i uzasadnieniem można przesłać listem poleconym, kurierem bądź dostarczyć osobiście do WFOŚiGW w Katowicach do 19 listopada. Lista laureatów ma być znana do końca bieżącego roku.

Pierwsze „Zielone czeki” z okazji Dnia Ziemi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał w 1994 roku. Wśród dotychczasowych laureatów znajdują się pasjonaci ochrony środowiska – naukowcy, nauczyciele, dziennikarze i przedsiębiorcy.

Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie https://bit.ly/3vnyocx

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter