fbpx

Ekologia w powiecie

Pracownicy biblioteki posadzili tyle drzew, ile akurat lat liczy ich placówka. Aż siedemdziesiąt pięć

fot. Biblioteka Publiczna w Koniecpolu

Biblioteka Publiczna w Koniecpolu obchodzi w tym roku brylantowy jubileusz. Już od siedemdziesięciu pięciu lat krzewi kulturę i rozwija czytelnictwo wśród mieszkańców tej miejscowości oraz okolicznych sołectw.

Pracownicy instytucji postanowili tę wyjątkową okoliczność uczcić w szczególny sposób. Wszyscy doskonale wiemy, że budulcem każdej książki, które są przecież sercem biblioteki, jest drzewo. Panie przy współpracy z miejscowym nadleśnictwem posadziły więc na pamiątkę jubileuszu siedemdziesiąt pięć drzew.

– Drewno jest z lasu. Papier jest z drewna. Posadzone siedemdziesiąt drzew być może w przyszłości zmieni się w pachnące lasem książki. Składamy serdeczne podziękowania za pełną zaangażowania pracę na rzecz upowszechniania czytelnictwa i szeroko rozumianej kultury w środowisku lokalnym – napisali w liście gratulacyjnym pracownicy Nadleśnictwa Koniecpol.

Z życzeniami do instytucji zwróciły się także lokalne władze, które podkreśliły wagę podejmowanych inicjatyw.

– Życzymy wspaniałych i wiernych czytelników, traktujących bibliotekę jako miejsce wzbogacające i przyjazne. Życzymy, aby księgozbiór dalej powiększał się o nowe, interesujące pozycje, a wasza praca cieszyła się zasłużonym uznaniem, przynosząc jak najwięcej zawodowej satysfakcji – podkreślił burmistrz Koniecpola Ryszard Suliga.

Bibliotekarki wykazały się iście proekologiczną i godną naśladowania postawą, a posadzone drzewa będą żywymi symbolami tego wyjątkowego jubileuszu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter