fbpx

Ekologia w powiecie

Rusza program wsparcia zakupu i montażu przydomowych oczyszczalni ścieków

fot. Archiwum

2 kwietnia Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wznowi program wsparcia zakupu i montażu przydomowych oczyszczalni ścieków.

Program „Przydomowa oczyszczalnia” to kontynuacja ubiegłorocznego działania, które cieszyło się wielkim zainteresowaniem beneficjentów. Opracowane wtedy złożenia programu się nie zmieniły. Tegoroczny nabór skierowany jest także do właścicieli budynków mieszkalnych z terenu województwa śląskiego.

O pieniądze mogą ubiegać się też posiadacze obiektów położonych na nieruchomościach oddanych w użytkowanie wieczyste, do których będą przyłączane przydomowe oczyszczalnie ścieków. Ważne jest to, że dotowane będą przedsięwzięcia przewidujące montaż instalacji o wydajności nie większej niż 7,5 m³ na dobę.

Budżet programu wynosi 4 mln zł. Kwota niewykorzystana w danym roku przechodzi do wypłaty na rok następny. Formą dofinansowania jest dotacja w wysokości do 50 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, jednak nie więcej niż 8 tys. zł.

Procedura naboru wniosków, jak również wszelkie niezbędne dokumenty dostępne są na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter