fbpx

Ekologia w powiecie

Ruszył nabór wniosków na pojazdy dla służb ratowniczych

fot. Urząd Gminy Mstów

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił nabór wniosków na zakup pojazdów dla jednostek służb ratowniczych z terenu województwa śląskiego w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”.

Beneficjentami środków są podmioty, z wykluczeniem państwowych jednostek budżetowych, znajdujące się na liście zaakceptowanej przez Ministra Środowiska i Klimatu w ramach porozumienia szefów resortów spraw wewnętrznych i administracji oraz środowiska i klimatu z dnia 23 lutego 2021 roku w sprawie współdziałania w zakresie zwalczania zagrożeń dla środowiska.

– Formą dofinansowania jest dotacja w wysokości do 50 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia – informują pracownicy Funduszu.

Kwota do rozdysponowania jest iście imponująca, bo aż 17,6 mln zł. Co ważne, w razie potrzeby może ona być zwiększona. Środki pochodzą z dwóch źródeł. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyasygnował niemal 7,9 mln zł, a pozostałe 9,75 mln zł – WFOŚiGW w Katowicach.

Nabór potrwa do 30 grudnia. Wnioski można wysłać pocztą, przesyłką kurierską, dostarczyć osobiście lub złożyć na elektroniczną skrzynkę podawczą za pośrednictwem ePUAP. O terminie wpływu decyduje data dostarczenia wniosku do Funduszu.

Wszelkie wzory dokumentów do pobrania, jak również regulamin naboru, dostępne są na stronie internetowej katowickiej instytucji.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter