fbpx

Ekologia w powiecie

Samorządy mogą zdobyć spore pieniądze na tereny zielone

fot. Pixabay

Do 250 tys. zł mogą pozyskać śląskie samorządy na wsparcie projektów związanych z utworzeniem w przestrzeni publicznej terenów zieleni. Zainteresowani muszą się jednak pospieszyć, termin przyjmowania wniosków upływa bowiem 28 lutego.

Program „Zielona Przestrzeń” to nowa propozycja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który realizowany będzie przez najbliższe dwa lata. Termin zakończenia zadań upływa ostatecznie z końcem października 2024 roku.

– Celem konkursu jest utworzenie na terenie ogólnodostępnym, będącym we władaniu jednostki samorządu terytorialnego, terenów zieleni służących dostosowaniu przestrzeni publicznej do potrzeb społecznych oraz umożliwienie społeczeństwu korzystania z ich walorów, zwiększając zaangażowanie społeczności lokalnej – informuje instytucja.

Wybrane zadania zostaną dofinansowane w formie dotacji, która będzie udzielana z uwzględnieniem efektów zadania i możliwości finansowych Funduszu do wysokości 90 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Ważne jest jednak to, że wnioskowana kwota dofinansowania dla jednego beneficjenta nie może być niższa niż 50 tys. zł, a maksymalna może wynieść do 250 tys. zł.

Komplet wymaganych dokumentów należy dostarczyć do siedziby Funduszu do końca lutego tego roku. Aplikację można również przesłać elektronicznie na skrzynkę ePUAP instytucji.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z bezpośrednio z pracownikami Zespołu Ochrony Przyrody, Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowotnej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter