fbpx

Ekologia w powiecie

Specjalny program pozwoli dobrać właściwe parametry izolacji budynku

fot. Pixabay

Krajowa Agencja Poszanowania Energii przygotowała narzędzie, które pozwoli określić grubość niezbędnego ocieplenia domu jednorodzinnego.

Specjalny kalkulator powstał na zlecenie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i ma pomagać beneficjentom przygotowującym wnioski do programu „Czyste Powietrze”. Jak zapewniają przedstawiciele instytucji, jest on niezwykle łatwy w obsłudze i intuicyjny.

– Pomaga wyliczyć grubość izolacji termicznej domu przy ociepleniu wybranych przegród budowlanych, między innymi ścian, stropodachu, podłóg – oddzielających pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanych. Parametry zostały dobrane tak, aby użytkownik mógł wybrać odpowiedni rodzaj i grubość materiału izolacyjnego mając pewność, że po przeprowadzeniu termomodernizacji wybranych przegród będą one spełniać obowiązujące i przyszłe wymagania techniczne, które wejdą w życie od 31 grudnia – informują urzędnicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Z aplikacji można skorzystać na stronie czystepowietrze.gov.pl, wchodząc w zakładkę „Warto wiedzieć” lub też na stronie kalkulatorczystepowietrze.kape.gov.pl. Narzędzie będzie też dostępne na portalach beneficjenta wszystkich wojewódzkich funduszy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter