fbpx

Ekologia w powiecie

Środki na termomodernizację i odnawialne źródła energii dla OSP

fot. Urząd Gminy Mstów

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach z początkiem kwietnia uruchamia program wsparcia przedsięwzięć termomodernizacyjnych budynków ochotniczych straży pożarnych. Pozyskane pieniądze będzie można wykorzystać także na instalacje OZE.

Program instytucji jest jedną z form działań z zakresu ochrony powietrza w województwie śląskim. Do rozdysponowania w formie dotacji przewidziano 1 mln zł, natomiast budżet pożyczkowy jest nieograniczony. Beneficjentami środków mogą być jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego lub ochotnicze straże pożarne.

Dofinansowanie może obejmować nawet 100 proc. kosztów kwalifikowanych zadania, z tym że dotacja nie może przekraczać 50 proc. tego progu, a maksymalnie 50 tys. zł. Pozostałe koszty można pokryć nisko oprocentowaną pożyczką.

Nabór wniosków będzie odbywał się w trzech rundach lub do wyczerpania puli przewidzianych środków. Pierwszy termin od 1 do 30 kwietnia, kolejny przez cały maj, a trzeci przewidziano na czerwiec.

– W przypadku wyczerpania alokacji w danej rundzie, kolejna runda naboru się nie odbędzie. Fundusz zastrzega sobie prawo do wstrzymania naboru w trakcie rundy w przypadku wyczerpania alokacji środków przewidzianych w programie – zaznacza WFOŚiGW w Katowicach w komunikacie.

Wnioski wraz z załącznikami należy sporządzić na obowiązujących formularzach dostępnych do pobrania na stronie Funduszu, dostępnych w zakładce „Przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza wspierające działalność ochotniczych straży pożarnych”. Szczegółowych wyjaśnień udzieli również Zespół Ochrony Atmosfery. Pracownicy dostępni są pod numerami telefonów: 32 60 32 222, 32 60 32 289, 32 60 32 264, 32 60 32 258, 32 60 32 262, 32 60 32 259, 32 60 32 244.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter