fbpx

Ekologia w powiecie

„Tak dla Czystego Powietrza”. Ekologiczny konkurs dla dzieci i młodzieży

fot. WFOŚiGW w Katowicach

Do końca listopada Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyjmuje prace w konkursie plastycznym na ekologiczny plakat z zakresu efektów likwidacji niskiej emisji – „Tak dla Czystego Powietrza”. Do wygrania są nagrody o łącznej wartości ponad 12 tys. zł. 

Nowością tegorocznej edycji konkursu jest możliwość udziału w nim nie tylko uczniów szkół podstawowych oraz świetlic środowiskowych z terenu województwa śląskiego, ale także dzieci w wieku przedszkolnym. 

– Konkurs do tej pory był przeznaczony dla uczniów do 15 roku życia. Ale jako, że zaczęliśmy dostawać coraz więcej zapytań dotyczących przedszkolaków, to w tym roku postanowiliśmy wyjść im naprzeciw i utworzyć kategorię, w której i ci najmłodsi będą mogli się wykazać umiejętnościami plastycznymi – wyjaśnia przewodnicząca jury Aleksandra Kuszka, dyrektor biura WFOŚiGW w Katowicach.

W tym roku konkurs podzielony został łącznie na sześć kategorii wiekowych: A – dzieci w wieku przedszkolnym, B – 6-7 lat, C – 8-9 lat, D – 10-11 lat, E – 12-13 lat oraz kategoria F – przeznaczona dla najstarszych dzieci w wieku 14-15 lat. 

Konkurs jest współfinansowany ze środków Pomocy Technicznej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Przewidziano nagrody o wartości od 200 do 700 zł, w zależności od kategorii. Łącznie Fundusz przeznaczył w tym roku na ten cel ponad 12 tys. zł. 

Zgodnie z Regulaminem, prace muszą być dostarczone do WFOŚiGW w Katowicach do 30 listopada 2021 roku do godz. 15.30 (decyduje data wpływu Funduszu). Ogłoszenie wyników zaplanowano na grudzień.

W ubiegłym roku na konkurs wpłynęło dwieście siedemnaście prac. Jury przyznało łącznie dwadzieścia pięć nagród i wyróżnień w pięciu kategoriach. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2019 roku.

Regulamin dostępny jest tutaj.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter