fbpx

Ekologia w powiecie

W gminie Janów powstanie kolejna „Zielona Pracownia”

fot. Urząd Gminy Janów

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Lusławicach znalazła się na ósmym miejscu dziesiątej edycji konkursu „Zielona Pracownia_Projekt” kierowanego do szkół z terenu województwa śląskiego.

Na organizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach konkurs wpłynęło aż dwieście dwadzieścia zgłoszeń. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła czterdzieści najbardziej wartościowych i najciekawszych pomysłów.

Wartość przyznanej nagrody to 12 tys. zł co stanowi 20 proc. całkowitego kosztu projektu. Po uzyskaniu dofinansowania sięgającego 48 tys. zł w Lusławicach powstanie nowoczesna pracownia przyrodniczo-ekologiczna Biosfera.

– Nowa pracownia będzie salą dydaktyczną, przysposobioną do realizacji tematów badawczych, doświadczalno-eksperymentalnych oraz nauki przedmiotów przyrodniczych z elementami ekologii – mówi Edward Moskalik, wójt Janowa.

Pracownia wyposażona zostanie w nowoczesny sprzęt multimedialny i dostęp do internetu, a uczniowie będą mogli korzystać z monitora interaktywnego, laptopa, mikroskopu cyfrowego z kamerą oraz materiałów multimedialnych z zakresu biologii, geografii czy chemii.

– Ta kolejna ekopracownia w naszej gminie z pewnością stanie się doskonałym uzupełnieniem omawianych tematów i uatrakcyjni lekcje – dodaje włodarz Janowa.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter