fbpx

Ekologia w powiecie

Ważna informacja dla OSP. Fundusz wydłuża czas na nabór wniosków

fot. Pixabay

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wydłużył do końca czerwca nabór wniosków na zakup sprzętu ratowniczego dla ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa.

Nabór realizowany jest w ramach ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Polega na dofinansowaniu zakupu sprzętu i wyposażenia tych jednostek OSP, które uzyskały pozytywną opinię miejskich lub powiatowych komend Państwowej Straży Pożarnej co do zakresu rzeczowego i ilościowego.

– Formą dofinansowania jest dotacja w wysokości do 100 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, lecz nie mniej niż 5 tys. zł i nie więcej niż 25 tys. zł dla jednej jednostki ochotniczej straży pożarnej – podkreślają pracownicy katowickiego WFOŚiGW.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać w siedzibie Funduszu w Katowicach w terminie od 10 lutego 2023 roku do 30 czerwca 2023 roku lub do wyczerpania alokacji środków.

Kwota alokacji do dofinansowania w formie dotacji wynosi 2,5 mln zł, ale Fundusz dopuszcza jeszcze możliwość zwiększania puli środków. Wnioski wraz z załącznikami należy sporządzić na obowiązujących formularzach, które można pobrać z jego strony. Dokumenty można wysłać pocztą, przesyłką kurierską, dostarczyć osobiście lub złożyć na elektroniczną skrzynkę podawczą za pośrednictwem ePUAP.

– Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami wysłany na skrzynkę podawczą ePUAP uważany będzie za prawidłowo złożony, gdy każdy dokument został odrębnie podpisany przy użyciu podpisu zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego – uczulają pracownicy Funduszu.

Zadanie dofinansowane w ramach wspomnianego programu powinno zakończyć się najpóźniej do 30 listopada.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter