fbpx

W POWIATACH

Istnieje możliwość dofinansowania zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

fot. Pixabay

Prowadząca gospodarstwo rolne rodzina, w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku szkolnym, może ubiegać się o dofinansowanie na zakupu sprzętu komputerowego.

Maksymalnie można otrzymać 1,5 tys. zł. Przygotowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wsparcie przewidziano dla uczniów, którzy nie ukończyli osiemnastego roku życia. Ponadto łączny dochód uzyskany przez rodziców w ubiegłym roku, w przeliczeniu na jedną osobę, nie może przekraczać 1,2 tys. zł miesięcznie.

Co równie istotne, z dofinansowania nie będą mogły skorzystać te gospodarstwa domowe, które w ostatnich trzech latach otrzymały już komputer zakupiony ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych. Opracowane przez ARiMR procedury wykluczają także te rodziny, które dostały dofinansowanie na zakup wspomnianego sprzętu lub zwrot poniesionych na ten cel kosztów.

Zainteresowani tym rozwiązaniem muszą się jednak pospieszyć. Wnioski o dofinansowanie zakupu komputera należy złożyć w częstochowskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa lub jego biurze powiatowym w Kłobucku najpóźniej do 30 grudnia. Konieczne będzie dołączenie do niego kopii decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na 2019 rok.

– Jeśli rolnik uzyskiwał dochód także z innych źródeł, konieczne też będzie dołączenie kopii zeznań podatkowych za 2019 – podpowiadają pracownicy Agencji. – Po złożeniu wniosku pozostanie jedynie zakupić komputer najpóźniej do 31 marca przyszłego roku. Z kolei ostateczne rozliczenie zostanie dokonane na podstawie faktur dostarczonych do ARiMR do 15 kwietnia. W przypadku, gdy wnioskodawca dostarczy fakturę w mniejszej kwocie to zwróci różnicę ARiMR, jeśli wcale nie dostarczy faktury to zwróci całą kwotę – dodają.

Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania omawianej pomocy zamieszczone są na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter