fbpx

Janów

Kolejna droga idzie do gruntownej przebudowy

fot. Urząd Gmin Janów

Janowski samorząd przygotowuje się do przebudowy drogi na odcinku od Janowa przez Śmiertny Dąb do Okrąglika. Na wykonanie inwestycji wójt Edward Moskalik pozyskał aż 8,3 mln zł.

Szlak zyska porządną podbudowę kamienną, a grunt zostanie ustabilizowany cementem. Sama jezdnia poszerzona zostanie na pięć i pół metra. Jej parametry mają spełniać normy, które umożliwią skierowanie tą drogą transportu publicznego.

– Będzie to również ostatni etap budowy drogi łączącej Janów z Żurawiem i Lipnikiem. Ponadto na całej długości drogi zostanie wykonane odwodnienie. W trakcie przebudowy wymieniony zostanie na nowy kanał tłoczny kanalizacji sanitarnej na odcinku od Śmiertnego Dębu do Janowa i zmodernizowana zostanie przepompownia ścieków w Śmiertnym Dębie. Obecnie dobiega końca budowa kanału tłocznego kanalizacji sanitarnej z Okrąglika do Śmiertnego Dębu – informuje włodarz gminy.

Ostatnio urzędnicy przeprowadzili także pierwszy etap wznowienia granic działek wzdłuż tej drogi, na odcinku od Janowa do Śmiertnego Dębu. Prace te mają być kontynuowane i dokończone 18 marca. Linię graniczną zyska łącznie prawie sto działek.

– Prace są bardzo rozległe. Zakres inwestycji jest duży, ale takie wyzwania powodują, że z każdym dniem naszym mieszkańcom żyje się lepiej. Chcemy także, by goście, którzy nas odwiedzają, chętnie do nas wracali. Sama przebudowa drogi rozpocznie się w czerwcu bieżącego roku – zaznacza wójt Moskalik.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter