fbpx

W POWIATACH

Nowe połączenia i nowe możliwości. GTV Bus wjechał do Kłobucka

fot. GTV Bus

Operujący na terenie powiatów częstochowskiego i kłobuckiego prywatny przewoźnik od poniedziałku 17 sierpnia znacznie rozszerzył ofertę. Nowe możliwości komunikacyjne zyskali przede wszystkim mieszkańcy Wręczycy Wielkiej, Blachowni, Kłobucka, jak i Częstochowy.

Zmiany w siatce połączeń GTV Bus są pokłosiem podpisania umowy na obsługę gminnego transportu publicznego z samorządem Wręczycy Wielkiej. Efektem tego jest utworzenie dwóch wręczyckich linii gminnych, na których, podobnie jak w przypadku Konopisk i Blachowni, gdzie spółka świadczy podobną usługę już od ponad dwóch lat, przejazdy są bezpłatne. Uruchomiono jednakże przy tym także komercyjne kursy, które finalnie łączą ze sobą trzy ośrodki miejskie – Kłobuck, Blachownię i Częstochowę.

Zaproponowany przez firmę system opiera się na stworzeniu przystanku przesiadkowego w centralnym punkcie Wręczycy Wielkiej, na ulicy 3 maja. Zatrzymują się na nim wszystkie przejeżdzające przez miejscowość autobusy. Chodzi o dwie nowe linie gminne, jedną z Blachowni, jak i funkcjonujące do tej pory w powiecie kłobuckim połączenie przewoźnika, biegnące od Przystajni, przez Panki i Wręczycę Wielką do Częstochowy.

Powyższa linia została zachowana. Zmieniły się jednakże rozkłady jazdy. Ponadto wzbogacono ją o dodatkowe kursy do Wręczycy Wielkiej, przez Szarlejkę i Kalej. Bilet jednorazowy do Częstochowy, dla mieszkańca Wręczycy, to wydatek 4,5 zł.

Pierwsza z powstałych, lokalna 154, kursuje na trasie od miejscowości Hutka przez Truskolasy, Zamłynie, Brzezinki, Kuleje, Nowiny, Bór Zapilski, Węglowice, Czarną Wieś, Bieżeń, Borowe i Długi Kąt do Wręczycy Wielkiej. Od przystanku „3 maja” zmienia się jednak w linię komercyjną do Częstochowy. Na dworzec PKP można dojechać przez wspomnianą Kalej i Szarlejkę.

Druga z propozycji to autobus o numerze 155, przemieszczający się od Jeziora przez Puszczew, Bieżeń, Borowe, Wręczycę Wielką (przystanek „3 maja”) i Wręczycę Małą do Grodziska. Stąd można podróżować dalej, już na zasadach odpłatności, do Kłobucka.

Użytkownicy linii gminnych, którzy jako cel obiorą sobie Kłobuck albo Częstochowę nie będą musieli się przesiadać. Konieczny będzie jednakże zakup biletu u kierowcy pojazdu. Jednorazowy do Częstochowy to koszt rzędu 4,5 zł, a z kolei do stolicy powiatu kłobuckiego – 4 zł.

Z centralnego punktu Wręczycy Wielkiej można już zatem dotrzeć nie tylko do miejscowości w gminie, Kłobucka i Częstochowy, ale również do Blachowni. Operujące dotychczas tylko na obszarze tego samorządu linie spółki zostały bowiem wydłużone. Ta o numerze 162 do Wręczycy Wielkiej dojeżdża przez Malice, a kolejna – 161 – przez Cisie i Puszczew kursuje do Węglowic.

Podróżny, który chce się dostać na teren sąsiedniej gminy musi w tym przypadku uiścić opłatę 2 zł. Ponadto mieszkańcy gminy Wręczyca Wielka, którzy zyskali sposobność alternatywnego dojazdu do Częstochowy przez Blachownię, mogą zakupić bilet strefowy. Jego cenę ustalono na 4 zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter