fbpx

W POWIATACH

Zaprezentowali w końcu wszystkich kandydatów do Sejmu. Dominują samorządowcy

fot. Fotolia

Starosta kłobucki będzie liderem listy PSL-Koalicji Polskiej w nadchodzących wyborach do Sejmu w okręgu częstochowskim. To było pewne od dawna. Na zaprezentowanie pełnego zestawienia czternastu kandydatów ludowcy czekali jednak do końca sierpnia. Pod listami poparcia zebrali ponad 10 tys. podpisów. Z ramienia koalicyjnej formacji Kukiz’15 wystartują dwie osoby.

Na drugiej pozycji o głosy wyborców powalczy starosta częstochowski Krzysztof Smela, a trójkę zarezerwowano dla radnego obecnego sejmiku wojewódzkiego Stanisława Gmitruka.

Na czwartym miejscu znajdzie się częstochowski przedsiębiorca Bartłomiej Dobrzyniewicz. Jego kandydatura została uzgodniona i zaakceptowana przez posła Kukiz’15 Grzegorza Długiego, a podczas niedawnej wizyty Pawła Kukiza we Wręczycy Wielkiej także przez jego osobę. Piąta pozycja przypadła Andrzejowi Kubatowi, lekarzowi, a jednocześnie wieloletniemu przewodniczącemu Rady Powiatu Częstochowskiego.

Kolejne cztery lokaty dzierżą kobiety. Pierwszą z nich jest Anna Socha-Korendo, radna powiatowa w Myszkowie. Tuż za nią Anna Grus, pediatra z Lublińca. Na ósemce ulokowano kolejnego przedstawiciela Kukiz’15. To prawniczka Monika Kumor, która w majowych wyborach ubiegała się o mandat europosłanki z listy tego ugrupowania. Z dziewiątki o głosy wyborców zawalczy Edyta Młyńska, nauczycielka z Koniecpola.

Dziesiątkę zamyka Krystian Kotynia, burmistrz Krzepic. W ostatnich wyborach samorządowych zdobył w swojej gminie prawie 2,5 tys. głosów a urząd włodarza sprawuje nieprzerwanie od osiemnastu lat. Na miejscu jedenastym wylądował kolejny samorządowiec z lublinieckiego. To Jerzy Cyrulik z Herb.

Dwunasta pozycja przypadła Iwonie Lisek, zastępcy wójta Konopisk. Na przedostatnim miejscu znalazła się Anna Nowicka, pedagog z Kłobucka. Na ostatnim natomiast pojawiło się nazwisko Michała Dzwonnika, przewodniczącego Zarządu Powiatowego Związku Młodzieży Wiejskiej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter