fbpx

Blachownia

Aż siedem inicjatyw sołeckich może liczyć na wsparcie z województwa

fot. Pixabay

Blachownia otrzyma prawie 50 tys. zł na realizację zadań w trzech miejscowościach. Pozyskane środki to pokłosie rozstrzygniętego przez urząd marszałkowski konkursu na dofinansowanie inicjatyw podejmowanych przez sołectwa.

Władze gminy wzięły udział w konkursie składając siedem projektów, które w ostatecznej fazie zyskały przychylność osób zasiadających w zarządzie województwa. Ze swojej strony lokalny samorząd dołoży do nich jedynie 12,3 tys. zł.

Najwięcej zyska Stara Gorzelnia. Do tego sołectwa popłynie największy strumień konkursowych funduszy. Na cztery z zaplanowanych zadań przeznaczone zostało w sumie 30 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom gmina kupi pawilony namiotowe, a także zamontuje urządzenia wielofunkcyjne, które pojawią się na placu zabaw. Powstaną zupełnie nowe obiekty małej architektury, a te istniejące obecnie czeka modernizacja. Spora część środków z tej puli pójdzie również na doposażenie centrum sportowo-rekreacyjnego.

Ostanie z wymienionych zadań będzie także realizowane w Nowej Gorzelni i Konradowie. Miejscowość Cisie z kolei, otrzyma ponad 5 tys. zł na imprezy integracyjne, promujące wśród mieszkańców ideę samorządności.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter