fbpx

Blachownia

W budżecie pojawiły się oszczędności. Gmina chce za nie zrealizować kilka nowych inwestycji

fot. Fotolia

Blachowniańscy radni jednogłośnie poparli propozycje burmistrz Sylwii Szymańskiej i wyrazili zgodę, aby zaoszczędzone w tym roku fundusze przeznaczyć na kolejne oczekiwane przez mieszkańców zadania.

Jak podkreślają pracownicy magistratu w Blachowni, oszczędności pojawiły się dzięki gospodarnej polityce finansowej miejscowej administracji. Tym samym, w końcówce roku na terenie gminy zrealizowanych zostanie szereg dodatkowych inwestycji. Tutejsi radni już dali na nie zielone światło.

Co znalazło się w planach? Przede wszystkim pomysł na oświetlenie niedawno oddanego do użytku przejścia od ulicy Cmentarnej do Partyzantów. Modernizacji doczeka się także chodnik na skwerze przy ulicy Sportowej. Na dwóch kolejnych ulicach, bocznej od Podmiejskiej oraz bocznej od Zielonej w Łojkach, położona zostanie nakładka asfaltowa.

– Wyrównana i wysypana kruszywem zostanie też ulica Polna w Łojkach. W bieżącym roku rozpoczną się również prace na boisku Sahara. Zgodnie z wnioskiem klubów sportowych urząd miejski planuje uzupełnić oświetlenie i wykonać tam odwodnienie – mówi Katarzyna Ryś z magistratu w Blachowni.

Dodatkowe oświetlenie zamontowane zostanie także na innych terenach gminy. Chodzi o dwadzieścia cztery lampy solarne.

– Nowe zadania są odpowiedzią na wnioski naszych mieszkańców. Wygospodarowane oszczędności pozwoliły na wprowadzenie nowych zadań do budżetu, zostały one zaakceptowane przez radnych, zatem przystępujemy do ich pilnej realizacji – dodaje burmistrz Szymańska.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter