fbpx

Blachownia

Gdy już powstanie ta placówka, to pomieści w swoich murach kilkudziesięcioro maluchów

fot. Urząd Miejski w Blachowni

Przy ulicy Bankowej zbudowany zostanie żłobek, w którym finalnie opiekę znajdzie czterdzieścioro dzieci. Inwestycja, na której realizację gmina pozyskała sporo środków finansowych, powstanie w ramach rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni.

W lipcu ubiegłego roku urzędnicy zawarli z jedną z częstochowskich pracowni projektowych umowę na stworzenie koncepcji i opracowanie niezbędnej dokumentacji, a w połowie września w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach podpisana została umowa na dofinansowanie budowy Miejskiego Żłobka w Blachowni.

Łącznie miejscowy samorząd otrzymał na to zadanie środki sięgające 2,83 mln zł. Ponad 1,6 mln zł z przeznaczeniem na utworzenie czterdziestu miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech, a na funkcjonowanie tychże miejsc 1,2 mln zł.

– Obecnie trwają prace związane z opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Kolejnym etapem realizacji inwestycji będzie wyłonienie wykonawcy robót budowlanych – relacjonuje postępu prac Katarzyna Ryś z urzędu miejskiego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter