fbpx

Blachownia

Z okazji święta seniorów miejscowe władze wyróżniły najaktywniejszych z nich

fot. Urząd Miejski w Blachowni

12 listopada w siedzibie Centrum Aktywności Obywatelskiej w Blachowni grono najstarszych mieszkańców gminy świętowało Dzień Seniora. Podczas spotkania burmistrz uhonorowała kilkanaścioro osób.

– To wielki zaszczyt pokłonić się wam nisko i życzyć z okazji święta zdrowia, miłości bliskich, szacunku oraz wielu lat życia z poczuciem satysfakcji i spełnienia. Zawsze bądźcie młodzi duchem, cieszcie się drobiazgami i każdą chwilą. Z serca dziękujemy – mówiła do przybyłych Sylwia Szymańska, podkreślając, iż Dzień Seniora jest najlepszą okazją do tego, aby docenić tych najbardziej zaangażowanych w życie gminy.

Burmistrz, w towarzystwie wiceprzewodniczącego rady miejskiej Marka Kułakowskiego, wręczyła czternaściorgu seniorom specjalne podziękowania. Jak podkreślano w trakcie wydarzenia, w Blachowni jest wiele osób będących emerytami, którzy nieustannie aktywnie działają. Udzielają się w uniwersytecie trzeciego wieku, w kołach gospodyń wiejskich, zespołach wokalnych, stowarzyszeniach czy w innych organizacjach.

– To właśnie oni często informują nas o swoich potrzebach, mówią o problemach nie tylko osób starszych, ale ogólnie mieszkańców. Organizując corocznie Dzień Seniora, chcemy im za to wszystko podziękować i pokazać, że są ważni – dodaje Katarzyna Ryś z magistratu.

Każdy z uczestników otrzymał drobny słodki upominek, a wieczór uprzyjemnił wszystkim koncert zespołu Winyl Band, który przypomniał zebranym utwory z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter