fbpx

Przyrów

Bajka o Przyrowie stała się sposobem na popularyzację czytelnictwa

fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Przyrowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Przyrowie wydała nietypową publikację – bajkę o historii miejscowości. „Tajemnice Przyrowa” cieszą się dużą popularnością, również wśród tych nieco starszych mieszkańców. Aby ją jednak otrzymać, trzeba się zaprzyjaźnić z zasobami czytelniczymi placówki.

Wydawnictwo powstało z okazji roku jubileuszowego, dla uświetnienia 650 rocznicy lokacji Przyrowa. Jej autorem jest Wiesław Drabik, specjalizujący się w książeczkach dla dzieci. Ilustracje przygotował natomiast Marek Szal.

– Pan Drabik napisał oraz załatwiał wszystkie sprawy związane z jej wydaniem. Ja zbierałam materiały do bajeczki, po których przesłaniu, na ich podstawie, autor tworzył tę publikację. Konsultacji merytoryczno-historycznych udzielił z kolei Wiesław Stanuchiewicz, historyk z naszej szkoły – tłumaczy proces twórczy Zofia Wierciochowicz, dyrektor biblioteki.

Całkowity koszt przedsięwzięcia zamknął się w kwocie 7,5 tys. zł. Wydrukowano tysiąc egzemplarzy. Publikacji kupić jednak nie można. Stanowi bowiem nagrodę dla korzystających z oferty gminnej instytucji.

– Cieszę się bardzo, że jest tyle osób chętnych do zapoznania się z ciekawą historią Przyrowa. Niestety nie sprzedajemy tej publikacji, ale aktywnym, stałym czytelnikom i przyjaciołom biblioteki takie książeczki rozdajemy, w ramach podziękowania za współpracę. W związku z tym zapraszamy do naszej biblioteki w Przyrowie oraz filii w Sygontce i Woli Mokrzeskiej. Chętnie przywitamy każdego czytelnika, który będzie miał ochotę się z nami zaprzyjaźnić i korzystać z naszych placówek – dodaje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter