fbpx

Przyrów

Będą piece na biomasę, pompy na ciepłą wodę i kolektory słoneczne

fot. Urząd Gminy Przyrów

Gmina Przyrów razem z razem z Dąbrową Zieloną i Olsztynem zrealizuje wspólny projekt, na który trzem wspomnianym samorządom udało się pozyskać 8,6 mln zł z jednego z unijnych programów.

12 kwietnia wójt Robert Nowak wraz ze skarbnikiem gminy Eweliną Sikora-Migalską podpisali umowę z wykonawcą wybranej w przetargu spółki Eco-Team na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii na prywatnych budynkach. Równolegle podpisane zostały umowy przez przedstawicieli Olsztyna oraz Dąbrowy Zielonej.

Dzięki niej jeszcze w tym roku siedemdziesiąt sześć domów z terenu gminy zyska instalacje fotowoltaiczne, które pozwolą ich właścicielom znacząco zaoszczędzić na rachunkach za prąd. To jednak nie wszystko.

– W ramach tej korzystnie dofinansowanej przez Unię Europejską inwestycji także na naszym terenie zainstalowanych zostanie osiemnaście pieców na biomasę, szesnaście pomp na ciepłą wodę użytkową oraz dwadzieścia siedem kolektorów słonecznych – mówi wójt Robert Nowak. – Na terenie trzech gmin łącznie OZE zyska czterystu osiemdziesięciu siedmiu właścicieli domów jednorodzinnych, z czego sto trzydzieści siedem pochodzić będzie z terenu gminy Przyrów – dodaje włodarz.

Jak podkreśla wójt Nowak, to długo oczekiwana wiadomość dla wszystkich, którzy złożyli deklaracje na dofinansowanie inwestycji OZE z unijnego konkursu w 2018 roku. Dodatkowo Olsztyn, jako lider projektu, za pośrednictwem urzędu marszałkowskiego rozpoczął już starania o dodatkowy 1 mln zł ze środków unijnych na instalacje fotowoltaiczne dla osób z listy rezerwowej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter