fbpx

Przyrów

Będą Zbóje, aMOK SHOW i pyszny pstrąg. Przyrów zaprasza na święto gminy

fot. materiały prasowe zespołu Zbóje

Najbliższe dwa dni weekendu upłyną w gminie pod znakiem zabawy, dobrej muzyki i wyśmienitego jedzenia.

Już jutro startują Dni Przyrowa z „Jurajską Rybą”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.30 na terenach rekreacyjnych „Brzózki”. W programie przewidziano szereg atrakcji, zarówno artystycznych, sportowych, jak i gastronomicznych. Na główne danie gospodarze zaserwują bowiem pstrąga po przyrowsku.

Impreza, która organizowana jest we współpracy z Rybacką Lokalną Grupą Działania „Jurajska Ryba” będzie promować bogactwo tamtych terenów, do jakich bez wątpienia można zaliczyć licznie działające gospodarstwa rybackie. Nie zabraknie konkursów wiedzy i plastycznych związanych właśnie z tą tematyką. Również lokalny klub piłkarski KS Piast Przyrów włączy się do rywalizacji sportowej z drużynami z obszaru działania RLGD.

O wrażenia artystyczne zadbają liczne lokalne zespoły. Walory taneczne prezentować będą między innymi dzieci i młodzież z „Przyrowskich Nutek”. Gościnnie wystąpi Teatr aMOK z Kłobucka. To grupa działająca przy tamtejszym Miejskim Ośrodku Kultury. W Przyrowie zaśpiewają całą gamę coverów muzyki pop i rock, okraszając show nietuzinkowymi układami choreograficznymi.

Sobotni wieczór zdominuje jednak muzyka i folklor góralski ludzi spod szczytu Tatr. Gwiazdą będzie coraz popularniejsza w kraju formacja Zbóje. W niedzielę natomiast czas umili częstochowski zespół Aqurat Band. Zwieńczeniem obu dni weekendu będzie dyskoteka pod gwiazdami.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter