fbpx

Blachownia

Budynek przy ulicy Sienkiewicza czeka kapitalny remont

fot. Pixabay

Zabytkowy pałacyk myśliwski z XIX wieku przejdzie gruntowną modernizację. Zmieni swój charakter z mieszkalnego na usługowy i dodatkowo zyska jeszcze miejsca parkingowe.

Obiekt powstał w 1870 roku. Zbudowano go dla księcia Mikołaja Romanowa, następcy rosyjskiego tronu. Po drugiej wojnie światowej mieściła się w nim szkoła podstawowa, a do niedawna budynek pełnił funkcję bloku mieszkalnego. Lokatorzy już nie wrócą w to miejsce. Po całkowitym remoncie jaki go czeka, budynek zmieni swój charakter na obiekt typowo usługowy.

Pod koniec maja rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie tego zadania. Jego realizacją zajmie się firma Dziedzicki z Konopisk. Inwestycja pochłonie blisko 2,7 mln zł i trochę potrwa. Jednak jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wykonawca zakończy wszelkie prace do końca maja przyszłego roku.

A ich zakres nie jest mały. Ekipę budowlaną czeka w pierwszej kolejności rozbiórka nawierzchni, stolarki, instalacji wodno-kanalizacyjnej, dachu, schodów i ścian. Swój żywot zakończą także stropy nad piwnicą, partnerem i piętrem. Wtedy dopiero będą mogły ruszyć roboty fundamentowe. Powstanie konstrukcja tarasu i szybu windy, staną nowe ściany i stropy z elementami żelbetowymi.

Ekipa Marcina Dziedzickiego położy eleganckie posadzki i solidną konstrukcję nowego dachu. Jego pokrycie wykonane zostanie z blachy dachówkopodobnej. Zainstalowana zostanie stolarka okienna i drzwiowa oraz wykonane drobiazgowe prace wykończeniowe. Ceglane ściany budynku zyskają ocieplenie ze styropianu i wełny mineralnej. Budynek będzie miał windę i miejsca parkingowe.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter