fbpx

Przyrów

Czy tym razem uda się wyłonić wykonawcę?

fot. Pixabay

Do 25 czerwca urzędnicy czekają na propozycje firm zainteresowanych realizacją zagospodarowania terenu nad zbiornikiem wodnym w Przyrowie. Poprzednie dwa przetargi zostały unieważnione ze względu na zbyt duże wymagania finansowe oferentów. Po rozpisaniu trzeciego, okazało się, że nie wpłynęła żadna oferta.

Wspomniana inwestycja to jeden z czterech dużych projektów jakie władze gminy realizują w tym roku. Sprawy nie ułatwia jednak trudna sytuacja na rynku przetargowym i związane z tym oczekiwania finansowe firm budowlanych. Wobec powyższego, urzędnicy zdecydowali się podzielić inwestycję na dwa etapy. Liczą, że takie rozwiązanie przyniesie pożądany efekt.

– W pierwszym, część działki planujemy zagospodarować na plażę i budowę dwóch boisk do piłki siatkowej. Chcemy także utwardzić nawierzchnię oraz stworzyć ścieżki spacerowe – wymienia Robert Nowak, wójt Przyrowa.

Docelowo powstanie także altanka, plac zabaw, ławeczki i stanowiska grillowe. Gmina ma też pomysł, by część terenu zaadoptować pod małą gastronomię. Jak przekonują urzędnicy, wszystko po to, by od kolejnego sezonu letniego teren zyskał atrakcyjny wygląd i lepszą funkcjonalność.

Jeśli w końcu uda się wyłonić wykonawcę, to firma, która zwycięży w przetargu, z pracami będzie musiała wyrobić się do 5 października. Całkowita wartość inwestycji to ponad 400 tys. zł. Połowę tej kwoty urząd gminy pozyskał ze środków zewnętrznych.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter