fbpx

Starcza

Dołącz do mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegania

fot. Pixabay

Od kilku tygodni mieszkańcy Starczy mogą korzystać z esemesowego powiadamiania o zagrożeniach. Warto aktywować tę usługę w swoim telefonie, tym bardziej, że korzystanie z niej jest bezpłatne.

Jak zapobiegać sytuacjom, w których brakuje dostatecznej wiedzy o zbliżających się niebezpieczeństwach? Na to pytanie odpowiedzieli sobie niedawno lokalni urzędnicy. W konsekwencji gmina podjęła współpracę z firmą, która dostarcza samorządom gotowe rozwiązanie bazujące na wysyłaniu krótkich wiadomości tekstowych bezpośrednio na telefon komórkowy.

– Zauważyliśmy, że istniej potrzeba wdrożenia narzędzia, które w szybki i precyzyjny sposób umożliwi przekazywanie ważnych informacji o nadchodzących niebezpieczeństwach związanych z gwałtownymi zmianami pogody, czy ogólnie zdarzeń kryzysowych – mówi Ilona Ciura, sekretarz gminy. – Teraz każdy nasz mieszkaniec może otrzymywać wiadomości o nadchodzących niebezpieczeństwach bezpośrednio na swoją komórkę. Prosto, szybko i co najważniejsze bez jakichkolwiek opłat – zachęca.

System informuje nie tylko o sytuacjach typowo alarmowych, ale także o aktualnych sprawach dotyczących mieszkańców. Jest pomocny w obliczu istotnych utrudnień i awarii. Jak przekonują pracownicy urzędu gminy, sprawdzi się też jako źródło wiedzy o imprezach kulturalnych oraz sportowych, a także innych ważnych wydarzeniach z najbliższej okolicy.

By dołączyć do grona użytkowników wystarczy wejść na stronę sisms.pl i zarejestrować się wypełniając prosty formularz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter