fbpx

Przyrów

Energia i natura. Nowe witacze promują gminę

fot. Urząd Gminy Przyrów

Na drogach wjazdowych do gminy Przyrów pojawiły się trzy nowe tablice informacyjne. Zamontowano je w Zalesicach, Aleksandrówce i Woli Mokrzeskiej.

Zakup i montaż promujących gminę witaczy stał się możliwy dzięki pozyskanemu w grudniu ubiegłego roku, przez miejscowy ośrodek kultury, dofinansowaniu ze środków unijnych. To jeden z elementów realizacji przedsięwzięcia utworzenia spójnego systemu informacji i promocji obszaru RLGD „Jurajska Ryba”, którego jednym z członków stowarzyszenia jest właśnie gmina Przyrów.

– Zadanie ma na celu propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego rybołówstwa i akwakultury oraz morskiego dziedzictwa kulturowego – informują przyrowscy urzędnicy.

Nowoczesne tablice informują przybywających lub też przejeżdzających szlakami biegnącymi przez teren samorządu o dobrodziejstwach obszaru, na który właśnie przybyli. Promują gminę nowym hasłem „Energia i Natura”, wskazując tym samym jej największe walory turystyczne i krajoznawcze. Również w nocy, gdyż wyposażono je w system podświetlający.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter