fbpx

Przyrów

Gmina Przyrów utylizuje azbest. Nabór potrwa do 7 maja

fot. Fotolia

W Przyrowie ruszyła kolejna runda naboru wniosków dla tych wszystkich mieszkańców, którzy chcą się pozbyć szkodliwego azbestu ze swojej nieruchomości.

Wójt Robert Nowak zadanie chce zrealizować przy wsparciu środków zewnętrznych pochodzących z funduszów ochrony środowiska. Pozyskanie tych pieniędzy jest jednym z warunków, od którego uzależniono realizację przedsięwzięcia.

– Zadanie będzie obejmować koszty pakowania, odbioru, transportu i unieszkodliwiania wyrobów azbestowych. Nie będzie natomiast obejmować demontażu pokryć azbestowych oraz zakupu i montażu nowych pokryć dachowych. Wnioski można składać w terminie do 7 maja – informują miejscowi urzędnicy.

Aby zakwalifikować się do grona osób, które zostaną objęte wparciem, przy składaniu wniosku należy pamiętać o załączeniu kolorowego zdjęcia zgromadzonego na działce azbestu wraz z opisem zawierającym dokładny adres oraz szczegółową informację o typie wyrobów i ocenę stanu ich bezpiecznego użytkowania. W przypadku większej liczby właścicieli nieruchomości, by usunąć wyroby z groźnego minerału, potrzebne będą zgody wszystkich na wykonanie niezbędnych prac.

Druki dokumentów są dostępne na stronie internetowej lub w siedzibie urzędu. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 34 3554 120 wew. 40 lub wysyłając pytania na adres: srodowisko@przyrow.pl.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter