fbpx

Blachownia

Gminne dożynki ponownie w Starej Gorzelni

fot. Pixabay

W nadchodzący weekend Stowarzyszenie Rozwoju Starej Gorzelni i Wielkiego Boru, we współpracy z urzędem miejskim, organizuje siódmą edycję lokalnego święta.

Podobnie jak w ubiegłym roku dożynki odbędą się przy ulicy Wielkoborskiej w Starej Gorzelni. Wydarzenie rozpocznie o godz. 16 uroczyste nabożeństwo. Po nim organizatorzy zaplanowali występ zespołów Blachowianki i Celtomania oraz pokazy strażackie i taneczne. Jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół Flow, a pierwszy dzień dożynkowych obchodów zwieńczy zabawa taneczna.

– W niedzielę również startujemy o godz. 16 – informuje Paulina Głuszko z urzędu miejskiego. – Chwilę po rozpoczęciu na scenie pojawi się zespół Wesoła Kapela. W planach mamy także konkursy sprawnościowe i drugą odsłonę festiwalu pieśni patriotycznej. Podobnie jak i w sobotę, mieszkańcy będą mogli wziąć udział w zabawie tanecznej, którą poprowadzi Dj Peter – dodaje.

Tradycyjnie nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych uczestników. Planowania jest również wystawa dawnego sprzętu rolniczego i gospodarstwa domowego oraz konkurs na własne wypieki, w którym przewidziano szereg atrakcyjnych nagród.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter