fbpx

Janów

Hala sportowa w Janowie coraz bliżej. Jest umowa z wykonawcą

fot. Urząd Gminy Janów

Pierwszego dnia września władze gminy podpisały umowę z wykonawcą budowy hali sportowej w Janowie. Ta największa samorządowa inwestycja kosztować będzie ponad 12,5 mln zł.

Przygotowania do wzniesienia długooczekiwanego przez lokalną społeczność obiektu trwały już od kilkunastu miesięcy. Najpierw wybrano koncepcję architektoniczną, następnie przygotowano sam projekt budowlany. Równolegle wójt Edward Moskalik zaczął czynić starania o pozyskanie zewnętrznego dofinansowania na realizację inwestycji. Pierwotne kosztorysy szacowały wydatki na poziomie około 9 mln zł. Niewiele mniej udało się pozyskać – 7,8 mln zł. 3,5 mln zł pokryją środki zdobyte w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a kolejne 4,3 mln zł dorzuci Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sportowa Polska”.

Gwałtowne wzrosty cen materiałów budowlanych w ostatnim roku sprawiły jednak, że finalnie inwestycja będzie sporo droższa. W ogłoszonym kilka miesięcy temu przetargu wpłynęły cztery oferty. Najwyższa opiewała aż na 14,7 mln zł. Tę najkorzystniejszą przedstawiła z kolei spółka Kromar Import Export ze Starokrzepic w powiecie kłobuckim, na nieco ponad 12,5 mln zł. I to właśnie to przedsiębiorstwo zajmie się wzniesieniem obiektu sportowego.

Hala zlokalizowana będzie przy Szkole Podstawowej w Janowie. Zastosowane technologie mają natomiast sprzyjać energooszczędności i wpływać na niskie koszty utrzymania. Komunikację pomiędzy budynkami zapewni przewidziany w projekcie łącznik.

– Sama hala będzie posiadała pełnowymiarowe boiska do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, piłki nożnej halowej oraz trybuny. W budynku powstanie siłownia oraz sale do zajęć rekreacyjnych i gimnastycznych. Do dyspozycji będą cztery szatnie z pełnym węzłem sanitarnym, szafkami, ławkami i suszarkami. Cały obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności – podkreśla wójt Edward Moskalik.

Budowa obiektu diametralnie zmieni także oblicze przyszkolnego otoczenia. Powstanie parking, uporządkowane zostaną tereny zielone, pojawią się elementy małej architektury oraz nowe oświetlenie. Infrastruktura sportowa wzbogaci się ponadto o pełnowymiarowe boisko zewnętrzne do siatkówki oraz bieżnię z trzema torami o długości sześćdziesięciu metrów. Termin ukończenia budowy przewidywany jest na październik przyszłego roku.

fot. Urząd Gminy Janów

fot. Urząd Gminy Janów

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter