fbpx

Blachownia

Kolejna grupa seniorów ukończyła szkolenie komputerowe. Na koniec wszyscy dostali tablety

fot. Shutterstock

Po raz trzeci w Blachowni zorganizowane zostały zajęcia w ramach „Śląskiej Akademii Senior@”. W ramach tego projektu przeszkolono już czterdziestu mieszkańców z terenu gminy.

„Śląska Akademia Senior@” to przede wszystkim kurs mający na celu aktywizację seniorów, ale także i jeden z szeregu elementów wspierania budowy społeczeństwa informacyjnego w Polsce. Zajęcia stawiają na praktyczny rozwój funkcjonalnych kompetencji cyfrowych oraz umiejętności, które starsze osoby mogą później z powodzeniem wykorzystać w codziennym życiu.

Niewielkie, dziesięcioosobowe grupy uczą się obsługi laptopów, tabletów czy smartfonów. Zdobywają umiejętności poruszania się w przestrzeni internetowej, zyskując tym samym dostęp do informacji, mediów społecznościowych oraz szeregu usług. Przystępnie prowadzone szkolenia uczą korzystania z e-recept, wygodnych płatności czy robienia zakupów przez sieć z dostawą do domu.

Niedawno zakończona edycja, ze względu na trwające obostrzenia sanitarne, realizowana była zdalnie. W trudnym, zwłaszcza dla samotnych seniorów czasie, szkolenie stanowiło też formę ich wsparcie w dobie pandemii i związanej z tym koniecznością izolacji. Wspólne spotkania, choć w formule online, niewątpliwie miały pozytywny wpływ na poprawę kondycji psychicznej uczestników.

Na zakończenie kursu wszyscy otrzymali tablety. Wkrótce ruszyć mają zapisy na kolejną odsłonę „Śląskiej Akademii Senior@”. Kto może wziąć w niej udział? Przede wszystkim osoby po 65. roku życia, zamieszkujące na terenie gminy oraz posiadające dowolny sprzęt komputerowy z kamerką i dostępem do internetu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter