Blachownia

Kolejne komputery trafiły do szkół. Tym razem zakupiono ich dwadzieścia

fot. Urząd Miejski w Blachowni

Urząd Miejski w Blachowni pozyskał grant na zakup laptopów i zestawów słuchawkowych. To kolejna taka inwestycja w tym roku. Pozyskana elektronika przekazana została lokalnym szkołom. 

Pieniądze pochodzą z wdrożonego przez Ministerstwo Cyfryzacji programu „Zdalna Szkoła+”. W drugiej edycji konkursu miejscowy samorząd otrzymał z niego prawie 55 tys. zł. We wcześniejszym naborze natomiast, grant był o 15 tys. zł większy.

Zdobyte środki pozwoliły zakupić dwadzieścia laptopów i zestawów słuchawkowych. Połowa z nich zasiliła zasoby blachowniańskiej „jedynki”, pięć otrzymali uczniowie z „trójki” i tyleż samo podstawówka w Łojkach.  

– Zakupiony przez gminę sprzęt, jeżeli nauka będzie odbywała się stacjonarnie, pozostanie w szkołach i będzie wykorzystywany przez uczniów podczas lekcji. Jeżeli sytuacji epidemiologiczna spowoduje, iż konieczne będzie wprowadzenie nauki zdalnej, zestawy komputerowe będą wypożyczane przez szkoły dla najbardziej potrzebujących uczniów z rodzin wielodzietnych – informuje urząd miejski.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter