fbpx

Starcza

Kto wygra przetarg na termomodernizację?

fot. Pixabay

Firmy, które chcą wziąć udział w postępowaniu przetargowym, na złożenie swoich ofert mają czas do najbliższego poniedziałku. Wykonawca, który wygra, na finalizację wszelkich prac będzie miał czas do końca sierpnia przyszłego roku.

Rozpisanie przetargu na termomodernizację czterech budynków użyteczności publicznej to pokłosie pozyskania przez lokalne władze dotacji z urzędu marszałkowskiego. Budżet gminy zasili prawie 1,55 mln zł. To aż 68 proc. wartości całej inwestycji, która, jak oszacowali urzędnicy, zamknie się w kwocie niespełna 2,3 mln zł. Kompleksowemu remontowi poddane zostaną strażnice OSP w Łyścu oraz Rudniku Małym, a także budynek przedszkola oraz banku w Starczy. Wymienione zostaną w nich również źródła ciepła.

Projekt przewiduje wykonanie izolacji ścian fundamentowych i układanie papy termozgrzewalnej wraz z montażem rynien i rur spustowych oraz obróbek blacharskich. Dach przedszkola z kolei doczeka się nowego pokrycia z blachodachówki i wiatroizolacji. We wszystkich obiektach wymieniona zostanie stolarka okienna oraz drzwiowa. Docieplone zostaną ściany i podłogi.

– Obie strażnice zyskają nową instalację ciepłej i zimnej wody, a także centralne ogrzewanie z wymianą elementów grzejnych – mówi Wiesław Szymczyk, wójt gminy. – Budynek remizy w Rudniku Małym zostanie wyposażony w kocioł z automatycznym podajnikiem paliwa do spalania ekogroszku wraz z sterownikiem i automatyką pogodową. Wybudowany zostanie też budynek gospodarczy o powierzchni ponad 26 m². Natomiast budynek OSP w Łyścu będzie miał kondensacyjny kocioł gazowy. Podobnie zresztą jak budynek przedszkola i banku – dodaje włodarz Starczy.

Realizacja tego projektu ma na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza poprzez ograniczenie emisji szkodliwych gazów i pyłów, które trafiają do atmosfery. Modernizacja przyczyni się też do zwiększenia efektywności energetycznej wspomnianych obiektów.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter