fbpx

Blachownia

Lokalna podstawówka walczy o budowę placu zabaw w ogólnopolskim konkursie. Wesprzyj ich

fot. Pixabay

Znany koncern kosmetyczny już po raz czwarty zorganizował akcję, w finale której dla piętnastu zwycięskich szkół wybuduje unikatowe podwórka dla dzieci. Jedyne co trzeba zrobić to wejść na specjalnie stworzoną w tym celu stronę i oddać swój głos.

Do projektu, jako jedyna placówka oświatowa z terenu gminy, zakwalifikowała się Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Blachowni. Każdy z mieszkańców, który zechce wesprzeć uczniów i pomóc im w zdobyciu wartej kilkadziesiąt tysięcy złotych nagrody, może to zrobić w bardzo prosty sposób.

Wystarczy wejść tutaj, znaleźć właściwą lokalizację poprzez wybranie w zakładce województwa śląskiego i dalej powiatu częstochowskiego, a następnie wpisać nazwę miejscowości. Wtedy w wynikach głosowania pojawi się szkoła mieszcząca się przy ulicy Sienkiewicza 8 w Blachowni. Z prawej strony ekranu będzie natomiast widoczny przycisk, po którego kliknięciu, system przeniesie użytkownika do panelu logowania. Wystarczy wówczas podać swoje dane, by swobodnie móc oddawać głosy. Kto nie chce się dzielić bieżącym adresem mailowym, może na tę okazję założyć zupełnie nowy.

Głosować można codziennie, do 21 czerwca włącznie. Wyniki aktualizowane są raz dziennie, więc niech nikogo nie niepokoi sytuacja, w której po oddaniu głosu jego akurat w tym momencie nie zostanie zliczony przez system. Udział w tym przedsięwzięciu nic nie kosztuje, a może stanowić świetną formę aktywizacji lokalnej społeczności i wymierną pomoc dla dzieci z blachowniańskiej „Jedynki”.

A jest o co walczyć. Każdy z placów, który powstanie, będzie się składał z trzech stref. Sportowej, naukowej oraz artystycznej. Jak przekonuje organizator konkursu, podwórka będą wyjątkowymi, jedynymi w swoim rodzaju miejscami, które zostały zaprojektowane specjalnie po to, by integrować i zachęcać dzieci do ruchu na świeżym powietrzu. W trzech strefach, dzieci będą mogły indywidualnie rozwijać swoje talenty, a także spędzać czas z rówieśnikami i rodziną.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter