fbpx

Blachownia

Lokalne stowarzyszenia dofinansowane ze środków resortowych

fot. Pixabay

Dwie działające na terenie gminy organizacje pozyskały z budżetu państwa fundusze na działania skierowane do mieszkańców Blachowni i okolicznych sołectw. Ich członkowie przeprowadzą szereg działań edukacyjno-patriotycznych w ramach tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Stowarzyszenie Nasza Gmina Blachownia przygotowuje wycieczki, konkurs fotograficzny oraz warsztaty pieśni patriotycznych. Pierwszy wyjazd, do Gałkowa, odbędzie się już 1 września. Kolejny do Krakowa będzie miał miejsce dwa tygodnie później. Na 13 października natomiast przewidziana jest wycieczka do stolicy. 16 listopada minie termin składania prac w konkursie dla miłośników fotografii, którzy w ciekawy sposób pokażą miejsca pamięci narodowej w powiecie.

Warsztaty muzyczne zaplanowano z kolei na 31 sierpnia oraz 11 września. Odbędą się one w Miejskim Domu Kultury w Blachowni. Chętni do wzięcia udziału we wspomnianych inicjatywach muszą się zgłosić bezpośrednio do siedziby stowarzyszenia. Wszelkie dane kontaktowe można uzyskać wchodząc na stronę organizacji, którą można znaleźć pod adresem naszablachownia.pl.

Warsztaty wokalne dla solistów przygotowało również Stowarzyszenie Rozwoju Starej Gorzelni i Wielkiego Boru. W ramach projektu „Sto lat. Zaśpiewamy Tobie Polsko” potrwają one do 10 września.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter