fbpx

Przyrów

Ma być plaża i boiska do siatkówki. Czy w końcu uda się wyłonić wykonawców?

fot. Pixabay

Przyrowscy urzędnicy po raz kolejny powzięli próbę wyłonienia wykonawcy stworzenia centrum rekreacyjnego na terenach przy ulicy Św. Mikołaja. Jeżeli się to tym razem uda, na sezon wakacyjny teren ma być gotowy do wypoczynku.

Kilka wcześniejszych przetargów unieważniono z uwagi na zbyt wysokie żądania cenowe firm. Obecnie zadanie podzielono na dwie części, a do wydania jest około 500 tys. zł. W znacznej mierze są to pieniądze unijne pozyskane z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Teren ma zostać zagospodarowany nową zielenią – trawnikami, drzewami i ozdobnymi krzewami. Powstaną ścieżki spacerowe czy miejsca parkingowe dla zmotoryzowanych oraz rowerzystów. Potencjalni wykonawcy skupią się na montażu obiektów małej architektury rekreacyjnej – altan, stanowisk do grillowania, palenisk, ławeczek, koszów na śmieci, stołów oraz przebieralni. Dla dzieci przewidziano huśtawki i bujaki sprężynowe. Będzie można wypocząć także na hamakach. Na części działki powstanie plaża, jak również dwa boiska do piłki siatkowej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter