fbpx

Przyrów

Miej wpływ na rozwój swojego samorządu. Urząd promuje rozlicznie podatku dochodowego w gminie

fot. Pixabay

Hasłem „Tu mieszkam, tu płacę podatek” urząd gminy zachęca mieszkańców do rozliczenia rocznego PIT-u zgodnie z miejscem zamieszkania. – Blisko 40 proc. podatków, które płacimy wspiera rozwój naszego samorządu – zachęca wójt Robert Nowak.

Ze względu na trwający okres rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok, lokalni urzędnicy proszą mieszkańców o wskazywanie poprawnego adresu zamieszkania w swoim rocznym rozliczeniu.

– Podatnicy niestety często się mylą i w konsekwencji rozliczają się z podatku dochodowego w urzędzie skarbowym właściwym ze względu na miejsce zameldowania co oznacza, że udziały w podatku dochodowym od osób fizycznych wpływają do innych miast i gmin, zamiast zasilać budżet naszej gminy, tej w której de facto mieszkają – tłumaczą przyrowscy urzędnicy.

By zachęcić mieszkańców do przekazania swojego podatku na cele działalności gminy Przyrów, tutejszy urząd ruszył z szeroką kampanią informacyjną.

– Rozliczenie podatku na terenie faktycznego miejsca zamieszkania wiąże się wyłącznie ze złożeniem jednorazowo odpowiedniej deklaracji ZAP-3, w której wystarczy wskazać miejsce stałego zamieszkania – dodają.

Dokument można przesłać równolegle ze swoim PIT-em, a jeśli sytuacja się nie zmieni, to za rok nie trzeba już tej czynności ponawiać.

– Oczywiście dotychczasowe miejsce zameldowania pozostaje bez zmian, a więc również dotychczasowe dokumenty wskazujące miejsce zameldowania, dowody osobiste, rejestracyjne itp. są ważne – podkreślają urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter