Mieszkańcy uwierzyli w budżet obywatelski

Blachownia

Na projekty obywatelskich inicjatyw jakie zgłoszone zostały do przyszłorocznego budżetu gminy, zagłosowało prawie dwa tysiące mieszkańców. To najlepszy z dotychczasowych wyników i duży sukces burmistrz Sylwii Szymańskiej, która przed trzema laty zaszczepiła w gminie ideę partycypacji.

W tegorocznej odsłonie zgłoszonych zostało dwadzieścia dziewięć projektów, na łączną wartość 760 tys. zł. W budżecie wydzielona jest na ten cel kwota 350 tys. zł. O tym, które znalazły największe uznanie głosujących, mieszkańcy dowiedzą się podczas dzisiejszej imprezy „Pożegnanie lata”.

– Rok po roku budujemy i uczymy się wspólnie korzystać z dobrodziejstw budżetu obywatelskiego. Jest on rzeczywistym i bezpośrednim oddaniem mieszkańcom gminy do dyspozycji części budżetu. Przez ostatnie trzy lata, dzięki aktywności i zaangażowaniu mieszkańców udało nam się zrealizować kilkadziesiąt inwestycji, za kwotę około miliona złotych. Czwarta edycja udowadnia, że razem możemy naprawdę wiele zdziałać, zmieniając konsekwentnie nasze najbliższe otoczenie – cieszy się burmistrz Szymańska.

Piotr Biernacki, fot. Urząd Miasta Blachownia