fbpx

Janów

Mikołajki stały się także okazją do otwarcia inwestycji w Lgoczance

fot. Urząd Gminy Janów

Do Lgoczanki przybył Święty Mikołaj. Swoje sanie zaparkował na nowej ścieżce pieszo-rowerowej, która połączyła dwie oddalone od siebie części tej miejscowości. Spotkanie to, pomimo mroźnej aury, stało się okazją do oficjalnego otwarcia zakończonej niedawno inwestycji oraz sąsiedzkiej integracji.

Jak na mikołajki przystało, najmłodsi otrzymali od sympatycznego gościa upominki. Zadbano także o coś dla ciała. Przy rozpalonym ognisku można się było ogrzać, jak również upiec kiełbaskę. Szczególnie dla dzieci było to nie lada atrakcją. Podobnie jak wypuszczone w niebo fajerwerki, które przypieczętowały celebrę ukończenia inwestycji.

Wzdłuż oddanej ścieżki zamontowanych zostało sześć lamp oświetleniowych z oprawami typu LED. Cztery z nich na czas świąteczno-noworoczny społeczność sołectwa przyozdobiła pięknymi iluminacjami.

– Licznie przybyli mieszkańcy powitali Mikołaja przy pięknie rozświetlonej choince na nowej ścieżce pieszo-rowerowej. Spotkanie wprowadziło w świąteczny nastrój i napełniło wszystkich radością – zaznacza wójt Edward Moskalik, który także włączył się w celebrę. – Na realizację tego zadania gmina pozyskała kwotę 60 tys. zł z konkursu „Inicjatywa Sołecka”, a i mieszkańcy Lgoczanki na ten cel przeznaczyli pieniądze z funduszu sołeckiego – dodaje.

Szlak pieszo-rowerowy w Lgoczance to kolejny taki odcinek zrealizowany na terenie gminy w tym roku. Przed miesiącem uroczyście otwarto ten łączący Janów ze Złotym Potokiem. Wkrótce lokalna infrastruktura turystyczno-rekreacyjna ma wzbogacić się o połączenie pomiędzy Janowem a Bystrzanowicami.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter