fbpx

Blachownia

Mniej pieniędzy dla klubów sportowych na szkolenie dzieci, niemiej jednak jest o co powalczyć

fot. Shutterstock

Do końca grudnia potrwa nabór ofert na realizację zadań publicznych dla stowarzyszeń i klubów, które na terenie gminy prowadzą szkolenia sportowe dzieci i młodzieży. O ile w tym roku do rozdysponowania było 185 tys. zł, o tyle w przyszłym pula będzie niższa o 51 tys. zł.

Celem konkursu, który miejscowi urzędnicy ogłosili 8 grudnia, jest wyłonienie oraz wsparcie projektów dotyczących realizacji zadań publicznych na terenie gminy w przyszłym roku. Skierowany on jest do tych stowarzyszeń i klubów sportowych, które zajmują się systematyczną organizacją szkoleń z zakresu sportu i rekreacji na rzecz mieszkańców.

– Priorytetem współpracy jest zwiększenie dostępności do różnorodnej oferty zajęć sportowych, w tym dla osób dorosłych oraz propagowanie aktywnego, zdrowego stylu życia. Realizacja założeń może odbywać się poprzez uczestnictwo zawodników w rozgrywkach, turniejach, zawodach i szkoleniach, organizację imprez sportowo-rekreacyjnych czy wspieranie ogólnodostępnych zajęć sportowych – informują urzędnicy.

Zgodnie z propozycjami zawartymi w przyszłorocznym budżecie, na wszystkie zadania, które urząd miejski zleci organizacjom pozarządowym przeznaczone zostanie 250 tys zł. Na działania z zakresu kultury fizycznej magistrat zarezerwował z kolei 134 tys. zł. W bieżącym roku kwota ta wynosiła 185 tys. zł.

Wszelkie informacje wraz z regulaminem konkursu ofert umieszczone są na stronie internetowej urzędu miejskiego. Ze szczegółami można zapoznać się także kontaktując się bezpośrednio z sekretariatem urzędu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter