fbpx

Przyrów

Modernizują drogi do gruntów rolnych. Wcześniej zdobyli na nie dofinansowanie

fot. Pixabay

Kilka tygodni temu lokalny włodarz pozyskał 320 tys. zł na modernizację trzech odcinków dróg transportu rolnego. Na pierwszy z projektów jest juz wykonawca, na drugi trwa postępowanie przetargowe.

Uznanie w urzędzie marszałkowskim znalazły dwa wnioski. Na szlak w Zarębicach oraz odcinki w obrębie samego Przyrowa. 

Przed miesiącem informowaliśmy o tym, że na przebudowę zarębickiej drogi wpłynęło dziesięć ofert od potencjalnych wykonawców. Tak duże zainteresowanie przetargiem spowodowało, że urzędowi kierowanemu przez wójta Roberta Nowaka udało się zebrać wyjątkowo korzystne cenowo propozycje. Zakładany początkowo koszt, opiewający na niemal 560 tys. zł, finalnie zamknie się w okolicach 450 tys. zł. Inwestycję zrealizuje włoszczowska spółka Dukt.

Modernizacji poddany będzie blisko kilometrowy odcinek. Zyska on nową nawierzchnię asfaltową, na podbudowie z kruszywa łamanego. Tym materiałem utwardzone zostaną również pobocza, a jezdnia zostanie odwodniona. Dzięki temu prace porządkowe obejmą również przydrożne rowy.

Kolejny z przetargów jeszcze nie wyłonił przedsiębiorstwa, które zrealizuje zadanie. W ramach zakładanej modernizacji 950-metrowego odcinka, powstanie sto dziesięć metrów drogi o nawierzchni asfaltowej, poszerzonej wcześniej z trzech do szerokości pięciu metrów, z obustronnymi poboczami. Pozostała część zyska metr szerokości i będzie z tłucznia. Powstaną ponadto zjazdy na posesje oraz zadbano o powierzchniowe odwodnienie szlaku.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter