fbpx

Przyrów

Można skorzystać z dofinansowania i zorganizować dzieciom ciekawe wakacje

fot. Pixabay

Krajowa Rada Izb Rolniczych przygotowała dla dzieci rolników dwa wakacyjne warianty. Osoby, które chciałyby wysłać swoje pociechy na kolonie nad morzem lub zagospodarować im czas wolny podczas półkolonii na miejscu, muszą się jednak spieszyć z dokonywaniem zgłoszeń.

Turnus kolonijny rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa dziesięć dni. Uczestnicy wyjadą do Jarosławca, otoczonej lasami malowniczej wioski w województwie zachodniopomorskim, gdzie będą mieszkać w pokojach 4-6 osobowych z łazienkami. Teren kompleksu jest ogrodzony i zabezpieczony. Koloniści będą mieli zapewnioną opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i pięć posiłków dziennie.

W ramach wyjazdu organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji towarzyszących samemu pobytowi. Grupa uda się choćby na całodniową wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego, zwiedzi Darłowo i Darłówko, gdzie zawita między innymi do aquaparku, a także wybierze się w rejs po Bałtyku. Popołudniami animatorzy planują zajęcia sportowe, występy grupy teatralnej, konkursy, dyskoteki i ogniska.

Całkowity koszt na jednego uczestnika kolonii kształtuje się na poziomie 500 zł. Reszta, sięgająca 750 zł, pokrywana jest ze środków KRUS-u. Dlatego co istotne, przynajmniej jedno z rodziców lub prawnych opiekunów musi być ubezpieczone w pełnym zakresie w tej instytucji.

Kto nie może sobie pozwolić na wydatek sięgający wspomnianych 500 zł, warto by rozważył opcję półkolonii. Również potrwają one dziesięć dni, z tą różnicą, że ich program będzie realizowany na miejscu. To rozwiązanie adresowane jest do dzieci i młodzieży do szesnastego roku życia. Odpłatność za uczestnictwo wynosi zaledwie 50 zł. Podobnie jak pobyt w Jarosławcu, półkolonie też odbędą się w pierwszej połowie sierpnia.

W programie przewidziano gry i zabawy na wolnym powietrzu, zajęcia plastyczne i rekreacyjno-sportowe, a także wycieczki piesze, wyjazdowe, wyjścia na basen oraz inne atrakcje. Uczestnicy będą mieli każdego dnia zapewniony obiad.

Z racji, iż ilość miejsc jest ograniczona to wszystkie osoby zainteresowane wspomnianą ofertą proszone są o zgłoszenie się do Zespołu Szkół w Przyrowie lub tamtejszej placówki ośrodka kultury.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter