fbpx

Starcza

Napisali dobry wniosek i teraz dostaną 1,5 miliona

fot. Shutterstock

Solidnego zastrzyku pieniędzy doczeka się projekt termomodernizacji czterech budynków użyteczności publicznej wraz z wymianą źródeł ciepła. Kolosalną część wartości całej inwestycji sfinansuje urząd marszałkowski.

Budynek przedszkola oraz obiekt, w którym w Starczy mieści się bank, a także remizy ochotniczych straży pożarnych w Łyścu i Rudniku Małym czeka kompleksowa termomodernizacja. Przygotowany przez gminnych urzędników projekt spotkał się z uznaniem wojewódzkich ekspertów. W konsekwencji, budżet gminy zasili prawie 1,55 mln zł środków zewnętrznych. Pozyskana dotacja sięga ponad 68 proc. całkowitych, bo opiewających na niespełna 2,265 mln zł, kosztów inwestycji.

– W jej ramach zrealizowane zostaną roboty budowlane, które polegać będą między innymi na dociepleniu ścian i stropów, a także wymianie okien, drzwi i bram, wymianie instalacji centralnego ogrzewania, ogrzewania wody oraz źródeł ciepła. Gruntownej modernizacji poddana zostanie również kotłownia – wymienia Wiesław Szymczyk, wójt Starczy.

Projekt ma na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza poprzez ograniczenie emisji szkodliwych gazów i pyłów, które trafiają do atmosfery. Remont przyczyni się także w znacznym stopniu do zwiększenia efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter