fbpx

Przyrów

Pięć komisji w radzie. Nowo wybrani samorządowcy dopełnili formalności

fot. Urząd Gminy Przyrów

Pierwsza sesja w nowej kadencji to dla wszystkich samorządów moment uporządkowania spraw formalnych. Ważnym punktem obrad, które miały miejsce 17 listopada, było powołanie komisji, w których przez najbliższe pięć lat będą pracować gminni radni.

Zaangażowanie wybrańców społeczności w realizowanie obowiązków wynikających ze sprawowania mandatów to nie tylko udział w sesjach rady gminy, ale przede wszystkim bieżąca praca w komisjach merytorycznych. To w nich ścierają się poglądy, toczą burzliwe dyskusje, wypracowywane są wspólne stanowiska. W tej kadencji radni będą mogli realizować się w pięciu zespołach roboczych.

Pracom Komisji Rewizyjnej przewodniczyć będzie Maria Wiśniewska, a zastępować ją będzie Grzegorz Adamus. W tym gronie zasiada również Elżbieta Ślęzak Zawadzka, Mirosław Hamerla i Bartłomiej Bochenek.

W Komisji Skarg, Wniosków i Petycji za sprawną pracę w niej odpowiadać będzie Elżbieta Ślęzak-Zawadzka, którą w razie potrzeby zastępował będzie Wiesław Stanuchiewicz. Pozostali członkowie to Arkadiusz Różycki, Maria Wiśniewska i Jarosław Nabiałek.

Przewodniczącym Komisji do spraw Rolnictwa, Rozwoju Gospodarczego i Finansów został Mirosław Hamerla, a Jarosław Nabiałek jej wiceprzewodniczącym. W jej szeregach udzielać się będzie także Barbara Wierciochowicz, Ewa Żmuda oraz Grzegorz Adamus.

Szefem Komisji do spraw Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej został z kolei Wiesław Stanuchiewicz. Decyzją kolegów z rady wiceprzewodniczyć będzie jej natomiast Bartłomiej Bochenek. To najliczniejsza ze wszystkich komisji. W jej składzie znaleźli się też Barbara Wierciochowicz, Arkadiusz Różycki, Władysław Nowak, Seweryn Młynarczyk, Karol Auguściak oraz Andrzej Różycki.

Na czele Komisji do spraw Zdrowia, Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa Publicznego stanął Władysław Nowak. Jej wiceprzewodniczącą została Ewa Żmuda. W prace tego zespołu angażować się będą ponadto Karol Auguściak, Seweryn Młynarczyk i Maria Stępień.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter