fbpx

Blachownia

Prawie dziewięć milionów na dwie inwestycje. Powstanie park wodny i zmodernizują stadion

fot. Pixabay

Kierowany przez burmistrz Sylwię Szymańska urząd miejski wystarał się o środki na budowę parku wodnego i modernizację stadionu. Łącznie to ponad 8,9 mln zł.

Pieniądze do miejskiego budżetu trafią w ramach kolejnej edycji finansowanego przez podatników tzw. Polskiego Ładu. Aż 6,9 mln zł przeznaczone będzie na budowę mini parku wodnego i zjeżdżalni po północnej stronie zalewu w Blachowni, modernizację budynku starej kolei z przebudową na cele kulturalne oraz budowę muszli koncertowej po południowej stronie jeziora.

Kolejne prawie 2 mln zł posłuży do zrealizowania pierwszego etapu modernizacji stadionu przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Blachowni. Inwestycja obejmie remont trybun, kortów, wymianę ogrodzenia, zmodernizowanie parkingu i ścieżek pieszych.

– Jesteśmy już gotowi do realizacji tych zadań, a otrzymane dofinansowanie pozwoli na ich szybką finalizację. Inwestycje te są odpowiedzią na wnioski i oczekiwania mieszkańców, przyczynią się do dalszego podniesienie atrakcyjności naszej gminy, jej rozwoju, a także zwiększą ofertę spędzania wolnego czasu, bezpiecznego uprawiania sportów i wypoczynku – mówi burmistrz Sylwia Szymańska.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter