fbpx

Przyrów

„Przyrowskie Nutki” wróciły z Bułgarii. Pięknie promowały gminę

fot. Karolina Skiba

Zespół Pieśni i Tańca „Przyrowskie Nutki” uczestniczył w jubileuszowym 25. Międzynarodowym Festiwalu Balkan Folk Fest w Bułgarii. Wyjazd był świetną okazją do promocji bogatych walorów rodzimej gminy.

Trwający przez całe wakacje festiwal jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Europie. Prezentują się na nim dziesiątki zespołów folklorystycznych, orkiestr, chórów, oraz zespołów tanecznych i wokalnych z całego kontynentu.

W Centrum Festiwalowo-Koncertowym w Warnie, gdzie odbywały się główne pokazy, zaprezentowały się dwie grupy przyrowskich tancerzy. Bułgarska publiczność miała okazję podziwiać tańce regionu częstochowskiego, kurpiowskiego, jak również polskie tańce narodowe – kujawiaka z oberkiem.

Kilkudniowy pobyt stał się świetną okazją do poznania tradycji ludowych iście międzynarodowego, artystycznego towarzystwa, ale także wypoczynku i czerpania z atrakcji turystycznych jednego z najurokliwszych zakątków nad Morzem Czarnym.

– Wyjazd był nagrodą za cały rok pracy a także niedawno obchodzony jubileusz 20-lecia istnienia „Przyrowskich Nutek”. Czas wolny członkowie zespołu spędzali na plażach Złotych Piasków a także zwiedzając piękną Bułgarię. Tancerze odwiedzili tradycyjną wypalarnię bułgarskiej ceramiki, zwiedzili ogrody botaniczne w Bałcziku, miasto Warnę oraz Przylądek Kaliakra – informuje Karolina Skiba, jedna z opiekunek grupy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter