fbpx

Janów

Rusza kompleksowa modernizacja oświetlenia ulicznego

fot. Urząd Gminy Janów

Firma Obi Comlex z Żor będzie odpowiedzialna za realizację kolejnej gminnej inwestycji. 15 marca wójt Edward Moskalik podpisał z przedstawicielami przedsiębiorstwa stosowną umowę w tej sprawie. Wartość kontraktu to nieco ponad 3 mln zł.

Chodzi o modernizację oświetlenia ulicznego na obszarze niemal całego samorządu. Dzięki realizacji projektu gminę oświetli tysiąc trzysta dziewiętnaście punktów wykorzystujących wydajną energetycznie technologię led’ową.

– Prace rozpoczną się na przełomie czerwca i lipca. Inwestycja to nie tylko wymiana i dobudowa opraw oświetleniowych. Na dwudziestu jeden ulicach, obszarach, na których dotychczas nie było w ogóle oświetlenia ulicznego, sieć zostanie rozbudowana – podkreśla wójt Edward Moskalik.

Zgodnie z zamówieniem, po demontażu opraw sodowych, nowe lampy będą musiały być wyposażone w autonomiczną, programowalną bezprzewodowo redukcję mocy. Pozwoli to efektywnie wykorzystywać i oszczędzać energię. W zakres zadania wchodzi także wymiana wysięgników, przewodów wysięgnikowych, zacisków prądowych, gniazd i wkładek bezpiecznikowych.

Wymiany oświetlenia doczekają się mieszkańcy ulicy Kościelnej w Złotym Potoku, ulic: Krótkiej, Żurawskiej, Makowej w Janowie oraz Strażackiej, Nowowiejskiej i Kwiatowej w miejscowości Piasek.

Rozbudowa oświetlenia obejmie natomiast ulicę Magnoliową, Narcyzową, Liliową, Fiołkową, Różaną, Krokusową, Konwaliową i Tulipanową w Janowie, a ponadto ulicę Sosnową w Siedlcu. Nowe punkty pojawią się także w Zagórzu, w kierunku stacji PKP. W tych przypadkach samorząd uzupełnia pozostałą część realizowanego już wcześniej zadania.

Kolejne dziesięć odcinków czeka budowa od podstaw całej sieci. Wykonawca będzie ją musiał najpierw zaprojektować i uzyskać wszystkie pozwolenia budowlane. Tak będzie między innymi w Poniku, Siedlcu, Bystrzanowicach, na ulicy Irysowej w Janowie czy w Żurawiu na ulicy Leśnej. W Złotym Potoku natomiast oprócz Alei Klonów, Placu Chrzciciela, ulicy Wrzosowej, ulicy Słonecznej i łączniku do ulicy Kościuszki oświetlone zostanie także tamtejsze boisko sportowe.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter