fbpx

Przyrów

Są pieniądze na szkolenia. Skorzysta z nich ponad setka chętnych

fot. Pixabay

Gmina wzięła udział w konkursie, który ma na celu rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców. Wniosek uzyskał akceptację i dzięki temu ponad sto osób będzie mogło podnieść swoje umiejętności. Nabór ruszy w sierpniu.

Projekt ma służyć poprawie umiejętności w zakresie korzystania z nowych technologii oraz zwiększenie wykorzystania usług tzw. e-administracji. Na tle średniej unijnej wypadamy pod tym względem wyjątkowo słabo. Szacuje się, że 44 proc. obywateli może pochwalić się zaledwie podstawowymi lub ponadpodstawowymi umiejętnościami cyfrowymi w tym zakresie, podczas gdy 56 proc. nie dysponuje już żadnymi lub prezentuje bardzo niskie kompetencje w tym temacie. W przypadku grupy 45-64 lat wskaźnik ten jest niższy nawet o ponad 20 punktów procentowych.

Kilkanaście tygodni temu pojawiła się możliwość pozwalająca sfinansować szkolenia dla mieszkańców, bez konieczności angażowania środków z budżetu gminy. Do 18 maja trwał nabór na granty, które miały umożliwić władzom gminy pozyskanie pieniędzy na to zadanie. Cała procedura zakończyła się powodzeniem, w wyniku czego za miesiąc ruszy rekrutacja zainteresowanych szkoleniami osób. Realizacja całego przedsięwzięcia musi zostać sfinalizowana najpóźniej do końca przyszłego roku.

Szkolenia obejmować będzie między innymi takie obszary jak rolnik w sieci, finanse i transakcje w internecie czy poruszanie się w mediach społecznościowych. Prowadzone będą przez certyfikowanych instruktorów, a częstotliwość prowadzonych zajęć dostosowana zostanie do oczekiwań i możliwości kursantów. Projekt obsługuje Fundacja Instytut Pracy i Edukacji z Gliwic. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie obywatel-it.com.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter