fbpx

Przyrów

Sadza płonie, a czad zabija. Kominiarze apelują, by dbać o kominy

fot. Pixabay

Międzywojewódzki Cech Kominiarzy prowadzi kampanię społeczną, której celem jest zwrócenie większej uwagi właścicieli nieruchomości na zagrożenia związane z niewłaściwym stanem przewodów kominowych.

Jak argumentują przedstawiciele Cechu, najważniejsze w całej akcji jest to, aby z roku na rok zwiększała się liczba domów z zadbanymi i oczyszczonymi kominami. W ich opinii przewody kominowe, niezależnie czy dymowe, spalinowe lub wentylacyjne, aby mogły być bezpieczne w użytkowaniu powinny spełniać szereg wymagań.

Dotyczą one zwłaszcza poziomu ogniotrwałości, nośności, szczelności i izolacyjności ogniowej. W przypadku pożaru mają służyć w ujściu toksycznych produktów spalania. Na co dzień natomiast – zapewniać dopływ zewnętrznego powietrza w celu zachowania prawidłowego ciągu kominowego z otworów wywiewnych wentylacji grawitacyjnej i ewentualnych palenisk urządzeń grzewczych, pobierających powietrze do spania z pomieszczenia, jeżeli takowe znajdują się w lokalu.

– Utrzymanie przewodów kominowych w takim stanie technicznym, by bezpiecznie i skutecznie spełniały swoją funkcje, wymaga dużego zaangażowania i ścisłej współpracy między właścicielami budynków, a kominiarzami – podkreślają inicjatorzy prowadzonej kampanii społecznej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter