fbpx

Janów

Ulica Szkolna w Siedlcu na ukończeniu. Wkrótce uroczyste otwarcie drogi

fot. Urząd Gminy Janów

Z początkiem września ma się zakończyć modernizacja ulicy Szkolnej w Siedlcu. Wykonawcy zaczęli właśnie układać pierwsze warstwy asfaltu.

Remont tej arterii był od wielu lat mocno oczekiwanym przez mieszkańców miejscowości. Przebudowanie drogi rozwiąże bowiem uciążliwy i trwający wiele lat problem zalewania jezdni oraz prywatnych posesji.

Wójtowi Edwardowi Moskalikowi udało się pozyskać na zadanie spore pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i inwestycja mogła w końcu ruszyć. Umowę podpisano już w styczniu tego roku. Ponad siedmiusetmetrowy odcinek ma kosztować lokalny samorząd przeszło 2,7 mln zł.

– Za trzy tygodnie otwarcie drogi. Rozłożyliśmy warstwę wyrównującą asfaltu i regulujemy wysokości włazów i studzienek na jezdni, a do końca tygodnia ma zostać ułożona warstwa ścieralna nawierzchni – informuje włodarz gminy. – Od przyszłego tygodnia czeka nas wyrównywanie poboczy i porządkowanie terenu. Równolegle budowany jest zbiornik rozsączająco-odparowujący wody deszczowej – dodaje.

To właśnie prace wodociągowe i przy kanalizacji deszczowej były jednymi z istotniejszych składowych inwestycji. Stary wodociąg został przebudowany, a do posesji wyprowadzone zostały nowe przyłącza. Dodatkowo w rejonie miejscowego kościoła przewidziano wyprowadzenie odcinka w stronę ulicy Spacerowej. Da to możliwość rozbudowy sieci w przyszłości. Mieszkańcy zyskali ponadto chodnik i eleganckie zjazdy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter