fbpx

Janów

W Piasku degustowali wigilijne specjały

fot. Piotr Biernacki

Tym razem szkoła podstawowa w Piasku gościła uczestników corocznej Prezentacja Stołów Wigilijno-Bożonarodzeniowych, któremu patronuje częstochowskie starostwo.

Przy wydatnej pomocy instytucji z Janowa, a także Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Częstochowie udało się zorganizować imprezę, która ucieszyła podniebienia degustatorów tradycyjnie polskich świątecznych smaków.

Zorganizowana uroczystość cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców, ale również gości i włodarzy z okolicznych samorządów. Przybyli na nią też parlamentarzyści oraz reprezentanci władz z powiatu i województwa.

Sala gimnastyczna, do której zaproszono uczestników pękała w szwach. To chyba był jedyny minus, bo obiekt okazał się po prostu za mały w stosunku do zainteresowania przedsięwzięciem. Poza tym pięknie przygotowane i udekorowane przez gospodynie z sześciu kół gospodyń wiejskich stoły wręcz uginały się od świątecznego jadła. Potrawy przygotowały gospodynie z terenu gmin Janów, Olsztyn, Przyrów, Mstów, Dąbrowa Zielona i Poczesna.

– Wszystko na nich wyglądało pięknie, a smakowało jeszcze lepiej. Degustacja przygotowanych potraw w świątecznej atmosferze trwała do godzin wieczornych, a życzeniom składanym ze sceny i indywidualnie przy opłatku nie było końca. Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność i wspólne celebrowanie tych magicznych chwil – mówi Agnieszka Kuta-Janikowska z urzędu gminy w Janowie.

Poza strawą nie zabrakło i części artystycznej. Wystąpił między innymi Chór im. Zygmunta Krasińskiego w świątecznym repertuarze, a panie z kół gospodyń uraczyły zebranych polskimi kolędami i pastorałkami.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter